www.utrinski.com.mk
26 март 2017 00:38
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
20.03.2017, 12:23
Веснина победничка во Индијан ВелсРуската тенисерка Елена Веснина е победничка на ВТА турнирот во Индијан Велс откако синоќа го доби финалето против сонародничката Светлана Кузнецова.

Финалето кое траеше три часа заврши со 2-1 за Веснина, по сетови 6:7, 7:5 и 6:4.

За Веснина ова е најголемиот успех во нејзината кариера и највредна титула од ВТА турнирите.
Статијата е прочитана 2829 пати.


Испрати коментар
МЗТ во второто полувреме го скрши отпорот на Работнички
Букер со 70 поени ја одбележа ноќта во НБА
Пол-позицијата во Мелбурн за Хамилтон
Ангеловски - Најдоброто допрва следува
Македонија конечно до победа
Квалификации за СП 2018 - Победи на Србија и Турција
Македонија ја реши Црна Гора
Само едно слободно место за плејофот во Евролигата
Квалификации за СП 2018 - Победи на Аргентина и Колумбија
Дерозан повторно реализира 40 поени
Црногорски тест за новата генерација на Милевски
Кога ако не сега, со кого ако не Лихтенштајн
Подолски - Поубав крај не можев да замислам
Бостон се поблиску до првата позиција во Источната конференција
Тричковски против Лихтенштајн очекува да ја потврди голгетерската форма
Русија ретроактивно дисквалификува три свои атлетичарки
Билетите за Суперкупот на УЕФА од 15 до 38 евра
Македонија замина по три бода во Вадуц
Диего Коста - Со Конте соработката не ни почна најдобро
Клиперси подобри од Лејкерси во дербито на Лос Анџелес
Пандев - Дуелот со Лихтенштајн може да ни донесе многу позитивни работи
Швајнштајгер една година во Чикаго
Чеферин - Само две-три земји во Европа можат да бидат домаќини на СП 2026
За Спировски ќе реши делегатот, повик и за Стјепановиќ
Гризман - Сонувам да играм за Реал или Барселона
Нејмар - Можеби еден ден ќе заиграм во Премиер лигата
ФИФА доживотно казни судија за досуден непостоечки пенал
Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017
Барселона сигурна во дуелот со Валенсија
Федерер по петти пат го освои Мастерсот во Индијан Велс

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
11°СкопјеВреме
Ведро
Пон13
Вто18
Сре21
Чет22
Пет23
Саб24
Нед23
Пон18
Вто20
Сре20
НајчитаниНајкоментирани

ЕУ: Посилна, поединствена, посолидарна
Грчките фирми ги исплаќаат вработените со бонови
Владите имаат обврска да обезбедат интеграција на Ромите
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ