www.utrinski.com.mk
23 март 2017 09:05
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
20.03.2017, 12:20
Федерер по петти пат го освои Мастерсот во Индијан ВелсШвајцарецот Роџер Федерер е победник на тенискиот турнир во Индијан Велс од Мастерс серијата. Ова е петти трофеј за Федерер од турнирот во „калифорниската пустината“ и вкупно 90. во неговата кариера.

Во финалето синоќа Федерер го совлада сонародникот Стан Вавринка со 2-0, по сетови 6:4 и 7:5.

Меѓусебниот скор на двајцата Швајцарци сега е 20:3 во победи за Федерер.

Воедно за него ова беше прв трофеј од АТП серијата 1.000 по триумфот во Синсинати 2015 година.
Статијата е прочитана 1769 пати.


Испрати коментар
Русија ретроактивно дисквалификува три свои атлетичарки
Билетите за Суперкупот на УЕФА од 15 до 38 евра
Македонија замина по три бода во Вадуц
Диего Коста - Со Конте соработката не ни почна најдобро
Клиперси подобри од Лејкерси во дербито на Лос Анџелес
Пандев - Дуелот со Лихтенштајн може да ни донесе многу позитивни работи
Швајнштајгер една година во Чикаго
Чеферин - Само две-три земји во Европа можат да бидат домаќини на СП 2026
За Спировски ќе реши делегатот, повик и за Стјепановиќ
Гризман - Сонувам да играм за Реал или Барселона
Нејмар - Можеби еден ден ќе заиграм во Премиер лигата
ФИФА доживотно казни судија за досуден непостоечки пенал
Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017
Барселона сигурна во дуелот со Валенсија
Веснина победничка во Индијан Велс

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
7°СкопјеВреме
Претежно облачно
Чет22
Пет24
Саб24
Нед22
Пон17
Вто16
Сре20
Чет19
Пет18
Саб16
НајчитаниНајкоментирани

Напаѓачот од Лондон ѝ е познат на полицијата
Републиканците, интересите на Русија и нападите врз Сорос во Македонија
Скопје ќе „дишe“ на Еко-дрво
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ