www.utrinski.com.mk
26 март 2017 00:38
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
20.03.2017, 12:26
Барселона сигурна во дуелот со ВаленсијаФудбалерите на Барселона синоќа со 4:2 ја совладаа Валенсија на последниот натпревар од 28.коло од Примера.

Гостите поведоа со 1:0 со голот на Елиакуим Мангала во 29.минута. Барселона изедначи во 35.минута преку Луис Суарез, а Меси во 45.минута реализираше пенал за водство од 2:1. На пеналот претходеше исклучувањето на Мангала. Валенсија изденачи во дополнувањето на првиот дел (45+1.минута) со голот на Мунир. Меси на почетокот на вториот дел донесе водство за својата екипа, а конечните 4:2 ги постави Андре Гомеш во 89.минута.

Резултати од 28.коло од Примера:
Барселона – Валенсија 4:2,
Леганес – Малага 0:0,
Атлетико Мадрид – Севиља 3:1,
Хихон – Гранада 3:1,
Депортиво Ла Коруња – Селта 0:1,
Бетис – Осасуна 2:0,
Алавес – Реал Сосиедад 1:0,
Атлетик Билбао – Реал Мадрид 1:2,
Еибар – Еспањол 1:1,
Лас Палмас – Виљареал 1:0.

Табела: Реал Мадрид 65 бодови, Барселона 63, Севиља 57, Атлетико Мадрид 55, Виљареал 48, Реал Сосиедад 48, Атлетик Билбао 44 итн.
Статијата е прочитана 2834 пати.


Испрати коментар
МЗТ во второто полувреме го скрши отпорот на Работнички
Букер со 70 поени ја одбележа ноќта во НБА
Пол-позицијата во Мелбурн за Хамилтон
Ангеловски - Најдоброто допрва следува
Македонија конечно до победа
Квалификации за СП 2018 - Победи на Србија и Турција
Македонија ја реши Црна Гора
Само едно слободно место за плејофот во Евролигата
Квалификации за СП 2018 - Победи на Аргентина и Колумбија
Дерозан повторно реализира 40 поени
Црногорски тест за новата генерација на Милевски
Кога ако не сега, со кого ако не Лихтенштајн
Подолски - Поубав крај не можев да замислам
Бостон се поблиску до првата позиција во Источната конференција
Тричковски против Лихтенштајн очекува да ја потврди голгетерската форма
Русија ретроактивно дисквалификува три свои атлетичарки
Билетите за Суперкупот на УЕФА од 15 до 38 евра
Македонија замина по три бода во Вадуц
Диего Коста - Со Конте соработката не ни почна најдобро
Клиперси подобри од Лејкерси во дербито на Лос Анџелес
Пандев - Дуелот со Лихтенштајн може да ни донесе многу позитивни работи
Швајнштајгер една година во Чикаго
Чеферин - Само две-три земји во Европа можат да бидат домаќини на СП 2026
За Спировски ќе реши делегатот, повик и за Стјепановиќ
Гризман - Сонувам да играм за Реал или Барселона
Нејмар - Можеби еден ден ќе заиграм во Премиер лигата
ФИФА доживотно казни судија за досуден непостоечки пенал
Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017
Веснина победничка во Индијан Велс
Федерер по петти пат го освои Мастерсот во Индијан Велс

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
11°СкопјеВреме
Ведро
Пон13
Вто18
Сре21
Чет22
Пет23
Саб24
Нед23
Пон18
Вто20
Сре20
НајчитаниНајкоментирани

ЕУ: Посилна, поединствена, посолидарна
Грчките фирми ги исплаќаат вработените со бонови
Владите имаат обврска да обезбедат интеграција на Ромите
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ