www.utrinski.com.mk
22 февруари 2017 16:11
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
17.02.2017, 12:46
Граничниот премин Евзони отворен за сообраќајГраничниот премин Евзони деенска е прооден за сите видови на возила, а блокадата од трактори е отстранета, соопшти АМСМ.

Поради штрајк на грките земјоделци Евзони беше затворен за секаков вид сообраќај од 30-ти минатиот месец.

На граничните премини, освен на граничниот премин Богородица - Евзони,  нема подолги задржувања за влез и за излез од Македонија.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози на пониските места, додека на осојничавите места коловозите се наместа влажни.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.
Статијата е прочитана 554 пати.


Испрати коментар
Новинарите на „Утрински весник“, „Дневник“ и „Вест“ во штрајк
Ќе има ли доволно од новите лекови за рак за сите болни?
Одликување Витез од државниот ред за заслуги на Франција за Арнаудовска
„Аџибадем Систина“ отвори поликлиника во Битола
Денот низ фотографии
 
Најнови вести
16°СкопјеВреме
Претежно облачно
Сре12
Чет13
Пет13
Саб8
Нед11
Пон13
Вто14
Сре13
Чет13
Пет12
НајчитаниНајкоментирани
Популизам: анализа на еден феномен
Нема бесплатно полнење на мобилните апарати
Грција: Кризата засега одложена
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ