www.utrinski.com.mk
29 март 2017 01:27
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
Онлајн Култура
„Сомнително лице“ со 150. изведба за роденденот на МНТ
В сабота ќе бидат изведени и „Силјан Штркот шанца“ и „Животот е прекрасен“...
прочитај повеќе
Resonate фестивал во Белград од 19 до 22 април
Фестивалот го сочинуваат две програмски целини: Music и Conference, а од музички...
прочитај повеќе
Фестивал „Крикот на жената“ во вторник во Скопје
Меѓународниот фестивал на поезија и уметност е дел од „Women Poets International...
прочитај повеќе
(ВИДЕО+ФОТО) „Свонс” ги разбија конвенционалните звучни бариери
Два и пол часовниот концерт на граница на поднослива врева претставуваше физички...
прочитај повеќе
„Апокалиптикум“ за старт на 40. „Денови на македонска музика“
Ќе гостува и гудачкиот квартет „Антарја“ од Полска, како и ансамблите „Нуове муз...
прочитај повеќе
ВИДЕО: Легендарните „Свонс“ по вторпат во Скопје
Култниот њујоршки бенд во петок ќе настапи во МКЦ во рамки на турнејата по повод...
прочитај повеќе
Центарот за филм бара да го организира „Браќа Манаки“
„Фестивалот не е играчка од која некој сака да профитира и да го држи во 19 век“...
прочитај повеќе
Чарлс Симиќ - добитник на „Златен венец“ на СВП за 2017
Поетот и есеист од САД, роден во Белград, е почестен oд наградата и носи убави с...
прочитај повеќе

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
7°СкопјеВреме
Ведро
Сре21
Чет20
Пет21
Саб22
Нед22
Пон23
Вто22
Сре21
Чет20
Пет18
НајчитаниНајкоментирани

Седница за Македонија во Бундестагот
„Здравството е добро, но штедете за приватниците“
Невремето „Деби“ беснее во Австралија
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ