www.utrinski.com.mk
29 април 2017 21:32
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
20.03.2017, 12:54
Шон Пен со ултиматум го спасил синот од зависностСинот на Шон Пен и Робин Рајт неодамна открил дека славниот татко му помогнал да ја победи зависноста од „кристал мет“. „Мет“ е всушност кратенка од зборот метиламфетамин, а се работи за синтетичко стимулациско средство врз база на амфетамин.

Хопер Пен (23) се согласил да оди на лечење откако татко му му поставил ултиматум - да оди на клиника или ќе го исфрли на улица.

„Навистина бев во лоша состојба. Земав сешто. Одлучив да одам на одвикнување откако завршив во болница, а татко ми ми постави ултиматум - лекување или автобуска станица. Го избрав првото“ - рекол младиот актер и додал дека најлошиот период во животот сега конечно е зад него.

„Фала Богу што се извлеков на време. Во еден миг се се сведува само на дрога...“ - заклучил младиот Пен.
Статијата е прочитана 1461 пати.


Испрати коментар
Што прават денеска
Вкусен агол
Вкусен агол
Во Македонија не постои естрада
„Несериозна“ пунџичка и патец на страна
Концерт на Влатко Стефановски и „Биг бенд оркестар“ на словенечката војска
Миша Бартон - Моите најголеми стравови се остварија

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
20°СкопјеВреме
Облачно
Саб23
Нед17
Пон22
Вто24
Сре25
Чет23
Пет22
Саб22
Нед23
Пон21
НајчитаниНајкоментирани

ЕУ единствена околу преговорите за разводот од Лондон
Зошто на Македонија, и покрај политичкиот хаос, не ѝ се заканува граѓанска војна
Даночната реформа на Трамп е осудена на неуспех
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ