www.utrinski.com.mk
22 февруари 2017 16:20
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
16.02.2017, 15:33
Елена Реи за „Ел мериџ“Нашата топ-моделка се наоѓа во Париз каде што го снима едиторијалот на познатото модно списание

По Токио, Сингапур и Јужна Кореја нашата докажана топ-моделка Елена Реи веќе подолго време престојува во центарот на светската мода Париз. Да потсетиме, зад неа се голем број реализирани проекти, како заштитно лице на брендот Келвин Клајн, преку соработките за кампањи и ексклузивни едиторијали за Армани, Масимо Дути, Џими Чо, Харперс базар, Булгари, Селин..., а најновата вест навистина звучи престижно - снима рекламна кампања за модното списание „Ел мериџ“ (ELLE Mariage).

Прекрасните и раскошни венчаници се најава за новата сезона која го најавува минимализмот на гламурот, во што Елена плива како риба во вода.

Покрај едиторијалот, Реи е главен лик и во промотивниот видеозапис, каде што покрај нејзината впечатлива убавина може да се види фантастичната кројка на венчаниците и обувките, кои ~ прилегаат совршено.

Со секој нареден проект нашата Елена докажува дека е навистина родена за оваа професија, „таа е едно од најдобрите работи што воопшто ~ се случиле на модната сцена кај нас“ - велат од нејзината матична агенција „Моделс ИН“ во Скопје.
Статијата е прочитана 972 пати.


Испрати коментар
„Фејсбук“ ќе пушта видеа со вклучен звук
Парис Хилтон има ново „луксузно“ момче
„Најк“ заработил 500 милиони долари од Роналдо
(ФОТО) Специјално забавно обединителство
Анџелина Џоли првпат проговорила за разводот
(ВИДЕО) Црн или бел бумбар - Од утре почнува нова емисија на ТВ Нова
Масимо Савиќ, евергрин музички блесок
По разводот, Марк Антони вљубен во уште помлада девојка
Лиза Мари Присли пронашла педофилски снимки кај сопругот
Амал и Џорџ Клуни очекуваат момче и девојче
Џамбо Агушев го претстави новиот проект „Таксим дрим“
Бившиот свршеник на Софија Вергара ги бара замрзнатите ембриони
Скапи влезници за мјузиклот „Тајно моја“ - 1.200 денари во чест на Тоше Проески
Морскиот лав починал од голтнат камен
Харисон Форд со својот авион речиси се судрил со „боинг“
Енија побогата од Адел, а живее со мачки
Ричард Гир горд на својата млада девојка
(ФОТО) Концерт на Калиопи во „Фабрика на култура“ во Загреб
„Вог“ и дава поддршка на првата дама
Невестинска модна вечер - Радоста на невестинскиот избор
Том Хојвирт сака да ја „убие“ Кончита
Златна бубамара - Награда за животно дело за ансамблот „Мањифико“
(ФОТО) Греми - Џенифер Лопез, Адел и Ријана – вистински диви на црвениот тепих
Мјузиклот „Ла Ла Ленд“ освои пет БАФТА награди

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
16°СкопјеВреме
Претежно облачно
Сре12
Чет13
Пет13
Саб8
Нед11
Пон13
Вто14
Сре13
Чет13
Пет12
НајчитаниНајкоментирани

Јанева за ДВ: Доста е, време е јавноста да знае што се случува!
Популизам: анализа на еден феномен
Нема бесплатно полнење на мобилните апарати
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ