www.utrinski.com.mk
29 април 2017 21:32
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
20.03.2017, 15:19

Што прават денеска

Ленче Китанова

– наставничка

Претпладне ме чекаат редовните наставнички обврски во ООУ „Методи Митевски- Брицо“, во Лозово. Попладне се посветувам на мојот најнов роман за печатење, а пишувам и рецензија за една книга за деца. Ја откажав посетата на литературна манифестација во Казанлак, Бугарија, бидејќи имам и друга литературна манифестација во истиот период.

Мендо Ташкоски

- музичар

По успешниот деби настап на „Гоце фест 2017“, со песната „Осми август“, со групата „Балканика“ од Прилеп, секојдневно работиме на новиот проект. Денот започнува со вообичаените работни обврски, состаноци и предлози околу имиџот и репертоарот на бендот додека ноќните часови се предвидени за проби и вежбање. Времето поминато со сопругата Марија и ќерката Софија е бесценето.

Гордана Јанакиевска

- советник за туризам

Денот ми минува во подготовка на материјали за Саемот на туризам во Ниш, а, подоцна и во Скопје, за новата програма за реализација на туристичка дестинација Цоцев камен. Од почетокот на годинава, ангажирана сум за менаџирање на овој предел, каде што наскоро ќе направиме и една прошетка за новинари.

Статијата е прочитана 1823 пати.


Испрати коментар
Вкусен агол
Вкусен агол
Во Македонија не постои естрада
„Несериозна“ пунџичка и патец на страна
Концерт на Влатко Стефановски и „Биг бенд оркестар“ на словенечката војска
Миша Бартон - Моите најголеми стравови се остварија
Шон Пен со ултиматум го спасил синот од зависност

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
20°СкопјеВреме
Облачно
Саб23
Нед17
Пон22
Вто24
Сре25
Чет23
Пет22
Саб22
Нед23
Пон21
НајчитаниНајкоментирани

ЕУ единствена околу преговорите за разводот од Лондон
Зошто на Македонија, и покрај политичкиот хаос, не ѝ се заканува граѓанска војна
Даночната реформа на Трамп е осудена на неуспех
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ