www.utrinski.com.mk
28 мај 2017 03:08
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
05.05.2017, 10:34

Јана Бурческа ја снима разгледницата за Македонија на Евровизија!

По

По првата проба на која за прв пат видовме како ќе звучи и изгледа "Dance Alone" и јана Бурческа на сцената во Киев, сега нашата евровизиска претставничка ја снима разгледницата со која Македонија ќе биде претставена на Евровизија. За да биде повпечатливо видеото пејачката облече карирано црвено фустанче, а на вратот стави чокер.

Фановите во коментарите и дадоа поддршка и ја бодреа дека заедно одиме кон победанашата преставничка. На првата проба Јана Бурческа откри дека ќе танцува сама на сцената, а на големите екрани зад неа се прикажуваат инсерти од самиот видео запис.

Тогаш таа изјави дека малку е исплашена бидејќи колегите со евровизиско искуство и кажале дека првата проба е секогаш застрашувачка, звукот е лош и не може да слушнеш ништо. "Но, кога се качив на сцена с? тргна добро. Тоа веројатно беше некоја стратегија за да ме подготват и да бидам изненадена што се звучи толку добро", појасни Јана по првата проба.


Статијата е прочитана 1095 пати.


Испрати коментар
Над 8.500 учесници на Виз Ер Скопскиот маратон
На фирмите не им фалат програмери, бараат обични работници
Приведен е Горан Ангелов од здружението „Ќосето“ кој директно му се закануваше на Заев
Заев и Ахмети ги почнуваат преговорите за нова влада, ДУИ останува на барањето за осум министерски места
Во недела изменет сообраќаен режим на ЈСП поради Скопскиот маратон
Џеф Безос продаде акции од 1 милијарда долари, ќе инвестира во вселенското летало „Њу Шепард“
Адеми
Вардарки отпатуваа во Будимпешта на завршниот турнир во Лигата на шампионките
Судскиот процес за "Тврдина 2" одложен за 23 мај
Каролина Гочева судбоносно да кажа во романтичниот Париз
Италијанец се "ожени" сам со себе
Џеф Безос продаде акции на „Амазон“ од 1 милијарда долари
Почна "Скопје креатива 2017"
Рекорден број алпинисти годинава ќе го освојуваат Монт Еверест
Хотелот „Калифорнија“ од легендарната песна навистина постои, но го чека тужба од „Иглс“
Уставниот суд наредната среда ќе одлучува за мандатот на градоначалниците и за земјоделските субвенции
Исландскиот писател Браги Олафсон гостин на „Про-за Балкан"
Во Перу 1.459 лица носат имиња од серијалот "Војна на ѕвездите"
ТВ серијата "Сенките над Балканот" на Драган Бјелогрлиќ ќе се снима и во Македонија
Лига Европа
Комплетирано третото коло во ракометните квалификации за ЕП 2018
Македонските ракометари подобри од Исланд

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
12°СкопјеВреме
Ведро
Нед21
Пон23
Вто24
Сре26
Чет27
Пет26
Саб23
Нед24
Пон25
Вто25
НајчитаниНајкоментирани
 
Заев најави обединување наместо поделби
Г7 - Шест против еден
Маљковиќ: Иднината е во регионалните лиги
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ