www.utrinski.com.mk
23 мај 2017 16:42
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
20.04.2017, 15:02

Меган Маркл - Услов за присуство на свадбата на Пипа Мидлтон

Британската јавност не може да ја дочека свадбата на Пипа Мидлтон и милионерот Џејмс Метјус, а сите се прашуваат дали на свадбата ќе се појави Меган Маркл, девојката на принцот Хари. Иако веќе е објавено дека Пипа Мидлтон не поканила парови кои не се свршени и во брак, изгледа дека убавата актерка сепак ќе се појави на свадбата.

Според „Пипл“, Меган сепак е поканета само на веселбата, но не и на обредот на венчавка во црква. Пипа Мидлтон му дала покана на Хари само за едно лице, за да го избегне заедничкото појавување на парот на венчавката која ќе ја следи целиот свет.

Наводно кралското семејство не е најсреќно со изборот на Хари на разведената Канаѓанка, а на Британците не им е мило што идна принцеза би можела да биде личност која нема поим за британската култура и историја.

Статијата е прочитана 298 пати.


Испрати коментар
Намалете со благо и бидете позитивни
(ФОТО) Концерт на Влатко Стефановски и Биг бендот на оркестарот на словенечката армија - Музичко обединување на два темпераменти
Хуманитарниот семеен базар не' сплотува сите
Џулија Робертс - Најубава жена на светот по петти пат
Што прават
Австрискиот канцелар разнесуваше пици
(ВИДЕО) Грчки „летачки поп“ стана хит на интернет

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
25°СкопјеВреме
Облачно
Вто25
Сре21
Чет16
Пет18
Саб19
Нед21
Пон21
Вто23
Сре24
Чет25
НајчитаниНајкоментирани
 
Рама ја искористи платформата за поени во Албанија
Разочарување во Витлеем: Трамп ја одмина Базиликата на Исусовото раѓање
Балканот- колевка на човештвото?
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ