www.utrinski.com.mk
24 јуни 2017 17:36
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
11.01.2017, 16:03

Што праватБисера Чадловска

– диригентка

Ден за традиционалниот Василичарски концерт на МОБ. Утринава имаме генерална проба за вечерашниов концерт, а по пробата подготовки околу личниот изглед и стил... Од 20 ч. излегуваме на сцената на МОБ и пред публиката ќе се претставиме со „Заборавени песни“, во изведба на Андријана Јаневска и аранжмани на Илија Пејовски.

Цветомир Угриноски

- градоначалник на Вевчани

И покрај длабоките минусни температури, подготовките за Вевчанскиот карневал се во пол ек. Вечерва започнуваме со забавниот дел од програмата. Сцената е подготвена, а на неа вечерва од 21 ч. прво настапуваат „ДНК“, по нив „Нокаут“, а на полноќ со „Фрајле“ влегуваме во карневалскиот ден. Петок, 13 јануари во Вевчани е време за карневал.

Снежана Лупевска-Созен

- гл. и одг. уредник на ТВ Телма

Иако малку по малку се вратив на работа, сепак пет и полмесечниот син Микаил е центарот на мојот свет. Обично, средите ми се работни, кога водам Топ тема на Телма, па вчера си „одработив“ за неделава. Денеска, повторно со Микаил се радуваме на зимата, но преку прозорец и од топло.

Статијата е прочитана 448 пати.


Испрати коментар
Возење на снег - Без нагло забрзување и сопирање
Елена Велевска се пробива во Бугарија
Кинески хороскоп - Што ни носи годината на огнениот Петел?
Холивудски двојки на кои не им пречи разликата во години - Помладо е послатко
Проектите за екологија ги работиме во континуитет
Бебе во новата година
Холивудските актерки ќе протестираат против Трамп
Мис на Хелсинки ги налути Финците
Адријана Лима на пат до смирување со бившиот сопруг

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
33°СкопјеВреме
Ведро
Саб32
Нед33
Пон32
Вто32
Сре33
Чет34
Пет35
Саб35
Нед30
Пон27
НајчитаниНајкоментирани
 
Протест против евакуацијата во Лондон поради заштита од пожар
Летната школа во Охрид - македонски прозорец кон светот
Најскапи градови во светот - Скопје на дното
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ