www.utrinski.com.mk
27 април 2017 03:21
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
19.04.2017, 09:18

Чикаго поведе со 2-0 против БостонКошаркарите на Чикаго поведоа со 2-0 во победи во првото коло од плеј офот против Бостон откако ноќеска во вториот натпревар на гости ја постигнаа втората победа. „Биковите“ победија со 111:97, а комплетната стартна петорка имаше двоцифрен број поени. Џими Батлер и Двејн Вејд реализираа по 22 поена.

Следните два натпревара се играат на теренот на Чикаго, кој ќе има голема предност да стигне до четири победи и пласман во следната рунда.

На вториот дуел одигран ноќеска на Исток, Торонто го совлада на домашен терен Милвоки со 106:100, а најпрецизен кај домашниот тим беше ДеМар ДеРозан со 23 поени. Милвоки е домаќин на двата дуела што следуваат.

На Запад се одигра еден дуел и победа од 99:91 пред своите навивачи оствари и ЛА Клиперс во дуелот со Јута, а најмногу поени постигна играчот на „клиперси“ Блејк Грифин – 24.

Следните два натпревара се играат на теренот на Јута.

Резултати:

Исток: Бостон – Чикаго 97:111 (0-2 победи), Торонто – Милвоки 106:100 (1-1);

Запад: ЛА Клиперс – Јута 99:91 (1-1).

Статијата е прочитана 319 пати.


Испрати коментар
Наградниот фонд за „Ролан Гарос“ зголемен на 36 милиони евра
НБА плеј-оф - Хјустон ја елиминира Оклахома, трети победи за Сан Антонио и Јута
Челзи се приближува кон трофејот
Шкендија шест натпревари домаќин без публика
Финале за ЖРК Вардар во регионалната лига
Шарапова доби специјална покана за Ролан Гарос
Гонзалез - Подготвени сме за пласман на фајнал фор
Голден Стејт избори конференциско полуфинале
Штербик во тимот на колото, Дибиров со најубав гол
Бостон и Јута изедначија, Кливленд прв четвртфиналист во НБА плеј-офот
Меси донесе победа за Барселона на „Ел Класико“ во Мадрид
Вардар го порази Шкупи во Чаир
Надал до 10.титула во Монте Карло
Мемфис по продолжение го совлада Сан Антонио
Челзи прв финалист во ФА купот
МЗТ поразен од Работнички во Супер лигата
Работнички и Македонија ЃП одиграа нерешено
Вардар го совлада Флензбург
Вестбрук ја донесе првата плеј оф победа сезонава за Оклахома
Гофан преку Ѓоковиќ до полуфиналето во Монте Карло
Крај на сезоната за Ибрахимовиќ
Македонија во група со Србија и Шведска за квалификациите за ЕП 2018
Поранешниот англиски репрезентативец Ехиогу почина на тренинг
Лига Европа - Јунајтед ја доби Селта, Ајакс против Олимпик Лион
Реал против Атлетико, Монако со Јувентус во полуфиналето на ЛШ
Мурињо - Повредата на Ибрахимовиќ изгледа сериозно
Леброн го предводеше Кливленд до најголемиот пресврт во историјата на НБА плеј-офот
Јунајтед и Ајакс по продолженија, Лион на пенали до полуфиналето во ЛЕ
Гонзалез ги врати во репрезентацијата Ристовски, Јоновски и Прибак
Ниту 51 поен на Вестбрук не беа доволни Оклахома да го избегне поразот од Хјустон
Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ
Јувентус и Монако полуфиналисти
Пелистер против Шкендија во финалето на фудбалскиот Куп на Македонија
Капитенска вербална, па физичка пресметка го прекина мечот Шкендија – Вардар
Самсоненко - Ако има судиска неправда ќе се повлечам
Гонзалес - Одиме на победа уште на првиот дуел со Флензбург
Инцидент во Мадрид - Полицијата отстранила тројца фудбалери на Баерн од соблекувалната на судијата
Роналдо стигна до 100 гола во Лигата на шампионите
Анчелоти го впери прстот во судиите

Денот низ фотографии

Најнови вести
10°СкопјеВреме
Делумно облачно
Чет26
Пет26
Саб22
Нед15
Пон20
Вто22
Сре22
Чет20
Пет20
Саб18
НајчитаниНајкоментирани

Илјадници ѓуленисти уапсени во Турција
Наместо демократијата, Иванов „го јакнел православието“
Победниците на најголемиот светски натпревар на фотографии
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ