www.utrinski.com.mk
24 мај 2017 11:59
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
23.04.2017, 14:08

Ерин Моран почина на 57 годиниВо 57. година од животот почина американската актерка Ерин Моран, извести Си-ен-ен. Докторите ја пронајдоа мртва во нејзината куќа, веднаш откако пристигна возилото на Итна помош.

Причината за нејзината смрт се' уште не е позната.

Ерин светската слава ја стекна во популарната американска серија „Среќни денови“, која се емитуваше во 1974 година. Моран својата кариера ја започна со 14 години, и беше најмладата личност на снимањето. Во серијата таа го толкуваше ликот на Џоан Кунинхам.

Статијата е прочитана 2407 пати.


Испрати коментар
Што прават
Моделка на долната облека на Келвин Клајн
Актерот го прослави 80. роденден
(ФОТО) Концерт - Кога Наум пее, нема одење рано
Вкусен агол
Ова се вашите дестинации ако трагате по романтика
Македонија влезе во Гинис со шопска салата
(ФОТО) Принцезата од Тајланд во посета на Македонија

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
19°СкопјеВреме
Облачно
Сре20
Чет17
Пет16
Саб19
Нед21
Пон23
Вто26
Сре27
Чет28
Пет28
НајчитаниНајкоментирани
 
(Архива) Ден на словенската писменост: Јазикот е наша татковина
Кина повикува на дијалог со Северна Кореја
Мудис го намали кредитниот рејтинг на Кина за првпат по 1989 година
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ