www.utrinski.com.mk
28 мај 2017 03:12
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
20.04.2017, 16:27

Денеска привремен режим на ул. „Филип Втори Македонски“

Денеска ќе биде воведен привремен режим на сообраќај на ул. „Филип Втори Македонски“, поради приклучување на објектот на Јавна администрација и Факултет за драмски уметности на постојната водоводна мрежа, фекална и атмосферска канализација.

Градежните активности кои се однесуваат на вршење на прекопот ќе ги врши Г.Д. „Гранит“ АД Скопје во согласност со основниот проект за привремен режим на сообраќај на улицата. (С.Р.)

Статијата е прочитана  пати.


Испрати коментар

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
12°СкопјеВреме
Ведро
Нед21
Пон23
Вто24
Сре26
Чет27
Пет26
Саб23
Нед24
Пон25
Вто25
НајчитаниНајкоментирани
 
Заев најави обединување наместо поделби
Г7 - Шест против еден
Маљковиќ: Иднината е во регионалните лиги
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ