www.utrinski.com.mk
23 мај 2017 16:41
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
20.04.2017, 14:59

Што праватАнита Бошкова

– поетеса

Вечерва настапувам на поетски митинг - Стихови за душата, во Домот на културата Илинден, кој се одржува во рамките на 18. литературна манифестација „Илинден 2017“. Ќе настапат дваесет и пет писатели од Македонија и од балканските држави.

Кристијан Арсовски

- шоу-техничар

Се' уште сум под импресии од наградата која ја добив вчера во Дубаи - Суперхерој на годината. Ова признание ми го додели компанијата во која работам, Најголемиот затворен парк во светот, „ImG worlds of Adventure“, каде што работам како шоу-техничар за аудио и визуелни ефекти.

Софија Златанова

- виолистка

Деновиве интензивно вежбам со мојата виола. Наближува мојот концерт во Амбасадата на Р. Македонија во Вашингтон, кој ќе се одржи на 5 мај. Ќе настапам со композиции за соло-виола од Јохан Себастијан Бах, како и современи композиции, инспирирани од македонска фолклорна музика за виола.

Статијата е прочитана 543 пати.


Испрати коментар
Намалете со благо и бидете позитивни
(ФОТО) Концерт на Влатко Стефановски и Биг бендот на оркестарот на словенечката армија - Музичко обединување на два темпераменти
Хуманитарниот семеен базар не' сплотува сите
Меган Маркл - Услов за присуство на свадбата на Пипа Мидлтон
Џулија Робертс - Најубава жена на светот по петти пат
Австрискиот канцелар разнесуваше пици
(ВИДЕО) Грчки „летачки поп“ стана хит на интернет

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
25°СкопјеВреме
Облачно
Вто25
Сре21
Чет16
Пет18
Саб19
Нед21
Пон21
Вто23
Сре24
Чет25
НајчитаниНајкоментирани
 
Рама ја искористи платформата за поени во Албанија
Разочарување во Витлеем: Трамп ја одмина Базиликата на Исусовото раѓање
Балканот- колевка на човештвото?
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ