www.utrinski.com.mk
24 јуни 2017 17:38
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
11.01.2017, 13:02
Адријана Лима на пат до смирување со бившиот сопругКако што тврдат американските медиуми, супермоделката Адријана Лима и српскиот кошаркар Марко Јариќ решиле по три години да ја обноват врската. За смирувањето наводно многу придонела сестрата на Марко, Тамара Јариќ, која е многу блиска со Лима.

Марко Јариќ, на крајот од декември бил во Мајами, за со ќерките Сиена и валентина да ги мине новогодишните празници, па средбата со бившата сопруга била неизбежна.

Инаку, Тамара Јариќ е успешна креаторка, па се претпоставува дека е заслужна за помирувањето на бившите сопружници, зашто можела да влијае и на двајцата.

Марко и Адријана се венчале во 2009 година. Првите брачни расправии започнале во 2013 година, а во мај наредната година објавиле дека се разведуваат.
Статијата е прочитана 1992 пати.


Испрати коментар
Возење на снег - Без нагло забрзување и сопирање
Елена Велевска се пробива во Бугарија
Кинески хороскоп - Што ни носи годината на огнениот Петел?
Холивудски двојки на кои не им пречи разликата во години - Помладо е послатко
Проектите за екологија ги работиме во континуитет
Што прават
Бебе во новата година
Холивудските актерки ќе протестираат против Трамп
Мис на Хелсинки ги налути Финците

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
33°СкопјеВреме
Делумно облачно
Саб33
Нед33
Пон32
Вто32
Сре33
Чет34
Пет35
Саб35
Нед30
Пон27
НајчитаниНајкоментирани
 
Протест против евакуацијата во Лондон поради заштита од пожар
Летната школа во Охрид - македонски прозорец кон светот
Најскапи градови во светот - Скопје на дното
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ