www.utrinski.com.mk
24 мај 2017 11:58
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
04.05.2017, 12:39

Северина ја освои американската публика


Со концертот во Чикаго што се одржа минатиот викенд беше остварување на сонот за најголемата регионална ѕвезда Северина. Таа со нејзините спектакуларни настапи овој пат ја освои американската публика.

Преку социјалните мрежи, Северина вели дека никогаш нема да го заборавам она што го даде американската публика.

Со голем концерт во хотелот "Hyatt Regency O'Hare", ја започна својата дводневната турнеја, која продолжи следниот ден во Лас Вегас, во салата "The Chelsea", кој веќе беше домаќин на некои од најголемите имиња во светот како Лејди Гага, Боб Дилан , Бруно Марс и други.


Статијата е прочитана 697 пати.


Испрати коментар
Чижов
Наставници од Стоматолошкиот факултет со отворено писмо до ректорот Јанкуловски
ВМРО-ДПМНЕ
Телохранителот на Дијана ја обвинува кралицата Елизабета за нејзината смрт
Изложба Охридски филиграни во Софија
Прва фото изложба на лице со даунов синдром
Камбовски
Принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета се повлекува
Светска банка и додели заем на Србија за елементарни непогоди, прв од ваков вид
Еве што прават денес девојките од Тату
Врачена државната награда „Гоце Делчев“ за 2016 година
Хан
Откриен ветувачки лек за ХИВ
Во првиот квартал од годинава размената достигна 2,8 милијарди долари
ВМРО-ДПМНЕ
Ранг листа на ФИФА
Во првиот квартал од годинава размената достигна 2,8 милијарди долари
Врховиот суд ја уважил жалбата на исклучените синдикати од ССМ
Писмото стигна кај Иванов, Заев пак ќе оди по мандатот
Актерите на "Кум" се собра по 45 години
Вечерва Македонија - Исланд, прв тест за Гонзалез
Се отвораат ли апетитите во ВМРО-ДПМНЕ за челната позиција
Мултимедијалниот проект со оган на младиот Јосифов и во Сан Франциско
Бугарското Собрание го избра Бојко Борисов за нов премиер
Повторно одложено рочиштето за случајот „Поткуп“
Штрајк на австралиските новинари
Театарски перформанс на младата режисерка Нина Николиќ во Битола
Писателите ке го чествуваат делото на Гане Тодоровски
Села со прес-конференција наредната недела ќе се врати во политиката
Службен весник
Џафери во Брисел-средба со Хан и Могерини
Игуаин двоен стрелец за победата на Јувентус против Монако
ЈОРМ поднесе предлози за притвор и мерки на претпазливост
СДСМ
Почнува акцијата „Цел Центар на точак“
Франција

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
19°СкопјеВреме
Облачно
Сре20
Чет17
Пет16
Саб19
Нед21
Пон23
Вто26
Сре27
Чет28
Пет28
НајчитаниНајкоментирани
 
(Архива) Ден на словенската писменост: Јазикот е наша татковина
Кина повикува на дијалог со Северна Кореја
Мудис го намали кредитниот рејтинг на Кина за првпат по 1989 година
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ