www.utrinski.com.mk
22 јуни 2017 14:06
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
04.05.2017, 15:58

Телохранителот на Дијана ја обвинува кралицата Елизабета за нејзината смрт

 


Принцезата Дијана денес би била жива ако кралицата Елизабета II направеше само една работа,а тоа е да ја натераше Дијана да го задржи обезбедувањето. Ова го тврдии, во интервју некогашен телохранител на покојната принцеза,Кен Варф. Тој вели дека Дијана не би загинала доколку го задржела своето лично обезбедување, истакнувајќи дека тој лично ја советувал да ги задржи телохранителите крај себе, наспроти се.

Кен Варф, исто така, тврдел и дека единствена личност која што можела да ја убди Дијана да го задржи обезбедувањето, била кралицата Елизабета, со што потенцијално би и го спасила животот."Ако кралицата инсистираше Дијана да го задржи обезбедувањето, ние денес немаше да го водиме овој разговор, бидејќи Дијана би била жива", изјавил Варф.

Принцезата Дијана, заедно со нејзиниот партнер, милијардерот Доди ал Фајед, загина во сообраќајна несреќа во париски тунел, бегајќи од папараци. Тоа се случи пред на 31 август 1997 година.
Статијата е прочитана 1154 пати.


Испрати коментар
Чижов
Наставници од Стоматолошкиот факултет со отворено писмо до ректорот Јанкуловски
ВМРО-ДПМНЕ
Изложба Охридски филиграни во Софија
Прва фото изложба на лице со даунов синдром
Камбовски
Принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета се повлекува
Светска банка и додели заем на Србија за елементарни непогоди, прв од ваков вид
Еве што прават денес девојките од Тату
Врачена државната награда „Гоце Делчев“ за 2016 година
Хан
Откриен ветувачки лек за ХИВ
Во првиот квартал од годинава размената достигна 2,8 милијарди долари
ВМРО-ДПМНЕ
Ранг листа на ФИФА
Во првиот квартал од годинава размената достигна 2,8 милијарди долари
Врховиот суд ја уважил жалбата на исклучените синдикати од ССМ
Писмото стигна кај Иванов, Заев пак ќе оди по мандатот
Актерите на "Кум" се собра по 45 години
Вечерва Македонија - Исланд, прв тест за Гонзалез
Северина ја освои американската публика
Се отвораат ли апетитите во ВМРО-ДПМНЕ за челната позиција
Мултимедијалниот проект со оган на младиот Јосифов и во Сан Франциско
Бугарското Собрание го избра Бојко Борисов за нов премиер
Повторно одложено рочиштето за случајот „Поткуп“
Штрајк на австралиските новинари
Театарски перформанс на младата режисерка Нина Николиќ во Битола
Писателите ке го чествуваат делото на Гане Тодоровски
Села со прес-конференција наредната недела ќе се врати во политиката
Службен весник
Џафери во Брисел-средба со Хан и Могерини
Игуаин двоен стрелец за победата на Јувентус против Монако
ЈОРМ поднесе предлози за притвор и мерки на претпазливост
СДСМ
Почнува акцијата „Цел Центар на точак“
Франција

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
29°СкопјеВреме
Делумно облачно
Чет31
Пет33
Саб32
Нед33
Пон32
Вто32
Сре32
Чет33
Пет33
Саб33
НајчитаниНајкоментирани
 
Самит: ЕУ излегува од критичната состојба
Има ли крај на падот на цената на нафтата?
Популизмот пред стручноста му „пресуди“ и на автопатот Кичево-Охрид
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ