www.utrinski.com.mk
24 јуни 2017 17:38
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
11.01.2017, 15:58

Бебе во новата година

Кајмакоски и неговата избраничка, моделката Кристина Димитријевска, очекуваат син, кој треба да се роди кон крајот на идниот месец

Победникот на „Икс фактор адрија“ и „Твоето лице звучи познато“, Даниел Кајмакоски, и неговата избраничка, моделката Кристина Димитријевска, очекуваат принова. За оние кои (се' уште) не знаат - Кајмакоски наскоро ќе стане татко, со што ќе се исполни и неговата долгогодишна желба за која зборуваше и пред ТВ-камерите.

Даниел долго време ја криеше врската од очите на јавноста. Кристина е од Тетово, а извесен период се занимаваше со моделство. Двојката очекува син, кој треба да се роди кон крајот на идниот месец, односно почетокот на март, а како што изјави Кајмакоски, бебето ќе се роди во земјава, а понатаму најверојатно ќе се преселат во Виена, каде што живее и работи неговото семејство.

Статијата е прочитана 2905 пати.


Испрати коментар
Возење на снег - Без нагло забрзување и сопирање
Елена Велевска се пробива во Бугарија
Кинески хороскоп - Што ни носи годината на огнениот Петел?
Холивудски двојки на кои не им пречи разликата во години - Помладо е послатко
Проектите за екологија ги работиме во континуитет
Што прават
Холивудските актерки ќе протестираат против Трамп
Мис на Хелсинки ги налути Финците
Адријана Лима на пат до смирување со бившиот сопруг

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
33°СкопјеВреме
Делумно облачно
Саб33
Нед33
Пон32
Вто32
Сре33
Чет34
Пет35
Саб35
Нед30
Пон27
НајчитаниНајкоментирани
 
Протест против евакуацијата во Лондон поради заштита од пожар
Летната школа во Охрид - македонски прозорец кон светот
Најскапи градови во светот - Скопје на дното
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ