www.utrinski.com.mk
28 мај 2017 03:14
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
18.04.2017, 17:13

Кејт Мидлтон - Вегетаријанско мени еднаш неделно

Војвотката на Кембриџ, Кејт Мидлтон, е дефинитивно една од најпознатите стилизирани жени во светот.

Таа е висока, вита и секогаш на најразлични настани изгледа репрезентативно. Освен по убави и децентни фустани и додатоци, Кејт има и фигура за која сонуваат многу жени.

Добрата физичка форма, како што вели самата Кејт, се должи на грижата за децата но и храна има важна улога за да изгледа одлично.

Ова се основните прехранбени производи на Кејт Мидлтон:

n Таа сака егзотични и пикантни зачини, затоа и менито и изобилува со жешки вкусови.

n Кејт е приврзаник на строгите диети што ги применува многу смело и храбро. § се допаѓа Дуканова диета, омилена кај ѕвездите како што се Џенифер Лопез и Жизел Бундхен. Овој начин на исхрана се карактеризира со многу низок внес на јаглехидрати, повеќе месо, овошје и зеленчук.

n Најмалку еднаш неделно Кејт го преферира вегетаријанското мени - тогаш на менито има само зеленчук, суров или нежно обарен.

n Но и Кејт си угодува за време на викендите. Во такви моменти и таа ги прекршува строгите правила.

n Додека била бремена, Кејт имала многу проблеми со утринско гадење и тоа ја одвикнало од храната за одреден период. На Кејт и' се врати апетитот и љубовта кон храната по раѓањето на принцот Џорџ, благодарение на терапија со психолог.

n Кејт секогаш проценува колку да изеде од главното јадење, за да остави место за десерт.

Статијата е прочитана 307 пати.


Испрати коментар
Вкусен Салата од пилешко и печурки
„Златно славејче“ бара нови членови
Кајли Миног - Tајна врска со принцот Ендрју
Најактуелните модни додатоци - Задолжителнo
Што прават
Фотографијата е трага во вечноста
Концертот на Милан Завков како пролетен фестивал
Ричард Гир, по два брака, изгуби глава по Алехандра
Анџелина Џоли има нов партнер и ќе се мажи?
„Гус Гус“ на 22 април на Скопски саем

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
12°СкопјеВреме
Ведро
Нед21
Пон23
Вто24
Сре26
Чет27
Пет26
Саб23
Нед24
Пон25
Вто25
НајчитаниНајкоментирани
 
Заев најави обединување наместо поделби
Г7 - Шест против еден
Маљковиќ: Иднината е во регионалните лиги
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ