www.utrinski.com.mk
24 јуни 2017 17:36
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
11.01.2017, 17:57

Елена Велевска се пробива во Бугарија

Македонската фолк-пејачка Елена Велевска има сериозни планови за пробив во соседството. Поконкретно станува збор за Бугарија, каде што атрактивната охриѓанка неодамна потпиша за најголемата бугарска продукциска куќа „Пајнер“. Таа веќе ја промовираше и својата нова песна „Погледни ме за крај“, чиј автор е Роберт Билбилов, а со која настапи на новогодишната програма „Ноќ со ѕвездите“ на бугарската ТВ Планета.

Патем, по настапот на плоштадот во Охрид за дочекот на Нова година, во моментов Велевска се подготвува и за дочекот на Стара нова година, кој ќе го мине работно во Прилеп.

Статијата е прочитана 1531 пати.


Испрати коментар
Возење на снег - Без нагло забрзување и сопирање
Кинески хороскоп - Што ни носи годината на огнениот Петел?
Холивудски двојки на кои не им пречи разликата во години - Помладо е послатко
Проектите за екологија ги работиме во континуитет
Што прават
Бебе во новата година
Холивудските актерки ќе протестираат против Трамп
Мис на Хелсинки ги налути Финците
Адријана Лима на пат до смирување со бившиот сопруг

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
33°СкопјеВреме
Ведро
Саб32
Нед33
Пон32
Вто32
Сре33
Чет34
Пет35
Саб35
Нед30
Пон27
НајчитаниНајкоментирани
 
Протест против евакуацијата во Лондон поради заштита од пожар
Летната школа во Охрид - македонски прозорец кон светот
Најскапи градови во светот - Скопје на дното
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ