www.utrinski.com.mk
27 април 2017 03:20
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
19.04.2017, 23:10

Јувентус и Монако полуфиналисти

Барселона на домашен терен против „старата дама“ одигра само 0:0, а Монако со 3:1 го доби вториот дуел со Борусија Дортмунд

Барселона не успеа да направи ново чудо во Лига на шампиони и домашен терен против Јувентус одигра само 0:0 со што ги заврши настапите во најелитното европско фудбалско натпреварување.

Каталонците не успеаа да ја повторат ноќта против ПСЖ, бидејќи Јувентус, кој доаѓа со 3:0 од првиот натпревар, одигра паметно и не им дозволи на домаќините да постигнат гол.

Барселона јалово напаѓаше во текот на целиот натпревар без да создаде идеална шанса за гол. Јувентус го имаше натпреварот под контрола и преку контра напади беше поблиску до постигнување погодок, но тоа не се случи.

Во полуфиналето оди и Монако кој со 3:1 (вкупно 6:3) го доби вториот дуел со Борусија Дортмунд.

Резултатот беше отворен уште во третата минута преку Мбапе, а веќе во 17. Фалкао го зголеми водството на 2:0.

По три минути игра во второто полувреме Ројс го намали резултатот на 2:1, но Жермен на десет минути пред крајот ги постави конечните 3:1 и ги реши сите дилеми околу патникот во полуфиналето.

Јувентус, Монако, Реал и Атлетико Мадрид во петок ќе ја чекаат ждрепката за полуфиналните натпревари.

Статијата е прочитана 485 пати.


Испрати коментар
Наградниот фонд за „Ролан Гарос“ зголемен на 36 милиони евра
НБА плеј-оф - Хјустон ја елиминира Оклахома, трети победи за Сан Антонио и Јута
Челзи се приближува кон трофејот
Шкендија шест натпревари домаќин без публика
Финале за ЖРК Вардар во регионалната лига
Шарапова доби специјална покана за Ролан Гарос
Гонзалез - Подготвени сме за пласман на фајнал фор
Голден Стејт избори конференциско полуфинале
Штербик во тимот на колото, Дибиров со најубав гол
Бостон и Јута изедначија, Кливленд прв четвртфиналист во НБА плеј-офот
Меси донесе победа за Барселона на „Ел Класико“ во Мадрид
Вардар го порази Шкупи во Чаир
Надал до 10.титула во Монте Карло
Мемфис по продолжение го совлада Сан Антонио
Челзи прв финалист во ФА купот
МЗТ поразен од Работнички во Супер лигата
Работнички и Македонија ЃП одиграа нерешено
Вардар го совлада Флензбург
Вестбрук ја донесе првата плеј оф победа сезонава за Оклахома
Гофан преку Ѓоковиќ до полуфиналето во Монте Карло
Крај на сезоната за Ибрахимовиќ
Македонија во група со Србија и Шведска за квалификациите за ЕП 2018
Поранешниот англиски репрезентативец Ехиогу почина на тренинг
Лига Европа - Јунајтед ја доби Селта, Ајакс против Олимпик Лион
Реал против Атлетико, Монако со Јувентус во полуфиналето на ЛШ
Мурињо - Повредата на Ибрахимовиќ изгледа сериозно
Леброн го предводеше Кливленд до најголемиот пресврт во историјата на НБА плеј-офот
Јунајтед и Ајакс по продолженија, Лион на пенали до полуфиналето во ЛЕ
Гонзалез ги врати во репрезентацијата Ристовски, Јоновски и Прибак
Ниту 51 поен на Вестбрук не беа доволни Оклахома да го избегне поразот од Хјустон
Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ
Пелистер против Шкендија во финалето на фудбалскиот Куп на Македонија
Капитенска вербална, па физичка пресметка го прекина мечот Шкендија – Вардар
Самсоненко - Ако има судиска неправда ќе се повлечам
Гонзалес - Одиме на победа уште на првиот дуел со Флензбург
Инцидент во Мадрид - Полицијата отстранила тројца фудбалери на Баерн од соблекувалната на судијата
Роналдо стигна до 100 гола во Лигата на шампионите
Чикаго поведе со 2-0 против Бостон
Анчелоти го впери прстот во судиите

Денот низ фотографии

Најнови вести
10°СкопјеВреме
Делумно облачно
Чет26
Пет26
Саб22
Нед15
Пон20
Вто22
Сре22
Чет20
Пет20
Саб18
НајчитаниНајкоментирани

Илјадници ѓуленисти уапсени во Турција
Наместо демократијата, Иванов „го јакнел православието“
Победниците на најголемиот светски натпревар на фотографии
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ