www.utrinski.com.mk
22 јуни 2017 14:06
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
04.05.2017, 12:55

Актерите на "Кум" се собра по 45 години

 


Атерската постава на култниот филм "Кум", се собраа да ја прослават 45 годишнината на затворњето на годинашниот Tribeca Film Festival во Њујорк

На средбата која ја организира Роберт де Ниро на својот фестивал, се појавија режисерот Френсис Форд Копола и артистите Ал Пачино, Роберт де Ниро, Роберт Дувал, Џејмс Кан Дијана Китон и Талија Шир..

Програмата траеше 9 часа. Се прикажауваа првиот и вториот дел од оваа култна трилогија, а актерите освен што разговараа за филмот, се потсетија на голем број случки и на покојниот Брандо.

Освен Марлон Брандо не присуствуваше и Џон Казал кој почина во 1978 година.


Статијата е прочитана 813 пати.


Испрати коментар
Чижов
Наставници од Стоматолошкиот факултет со отворено писмо до ректорот Јанкуловски
ВМРО-ДПМНЕ
Телохранителот на Дијана ја обвинува кралицата Елизабета за нејзината смрт
Изложба Охридски филиграни во Софија
Прва фото изложба на лице со даунов синдром
Камбовски
Принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета се повлекува
Светска банка и додели заем на Србија за елементарни непогоди, прв од ваков вид
Еве што прават денес девојките од Тату
Врачена државната награда „Гоце Делчев“ за 2016 година
Хан
Откриен ветувачки лек за ХИВ
Во првиот квартал од годинава размената достигна 2,8 милијарди долари
ВМРО-ДПМНЕ
Ранг листа на ФИФА
Во првиот квартал од годинава размената достигна 2,8 милијарди долари
Врховиот суд ја уважил жалбата на исклучените синдикати од ССМ
Писмото стигна кај Иванов, Заев пак ќе оди по мандатот
Вечерва Македонија - Исланд, прв тест за Гонзалез
Северина ја освои американската публика
Се отвораат ли апетитите во ВМРО-ДПМНЕ за челната позиција
Мултимедијалниот проект со оган на младиот Јосифов и во Сан Франциско
Бугарското Собрание го избра Бојко Борисов за нов премиер
Повторно одложено рочиштето за случајот „Поткуп“
Штрајк на австралиските новинари
Театарски перформанс на младата режисерка Нина Николиќ во Битола
Писателите ке го чествуваат делото на Гане Тодоровски
Села со прес-конференција наредната недела ќе се врати во политиката
Службен весник
Џафери во Брисел-средба со Хан и Могерини
Игуаин двоен стрелец за победата на Јувентус против Монако
ЈОРМ поднесе предлози за притвор и мерки на претпазливост
СДСМ
Почнува акцијата „Цел Центар на точак“
Франција

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
29°СкопјеВреме
Делумно облачно
Чет31
Пет33
Саб32
Нед33
Пон32
Вто32
Сре32
Чет33
Пет33
Саб33
НајчитаниНајкоментирани
 
Самит: ЕУ излегува од критичната состојба
Има ли крај на падот на цената на нафтата?
Популизмот пред стручноста му „пресуди“ и на автопатот Кичево-Охрид
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ