www.utrinski.com.mk
28 мај 2017 03:13
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
18.04.2017, 17:16

„Златно славејче“ бара нови членовиХорот на детскиот фестивал „Златно славејче“ распишува аудиција за сите деца на возраст од 7 до 12 години. Се' што треба да направат заинтересираните дечиња е да отпеат најмалку една песничка по сопствен избор. Аудициите ќе се одржат на 20 и 21 април со почеток во 18 часот во просториите на Советот за грижи и воспитување на децата на град Скопје кој се наоѓа на бул. „Илинденска“ бр. 55 (веднаш до Пионерскиот дом – Карпош).

Статијата е прочитана 167 пати.


Испрати коментар
Вкусен Салата од пилешко и печурки
Кајли Миног - Tајна врска со принцот Ендрју
Кејт Мидлтон - Вегетаријанско мени еднаш неделно
Најактуелните модни додатоци - Задолжителнo
Што прават
Фотографијата е трага во вечноста
Концертот на Милан Завков како пролетен фестивал
Ричард Гир, по два брака, изгуби глава по Алехандра
Анџелина Џоли има нов партнер и ќе се мажи?
„Гус Гус“ на 22 април на Скопски саем

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
12°СкопјеВреме
Ведро
Нед21
Пон23
Вто24
Сре26
Чет27
Пет26
Саб23
Нед24
Пон25
Вто25
НајчитаниНајкоментирани
 
Заев најави обединување наместо поделби
Г7 - Шест против еден
Маљковиќ: Иднината е во регионалните лиги
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ