www.utrinski.com.mk
22 февруари 2017 16:12
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
15.02.2017, 13:17
Енија побогата од Адел, а живее со мачки



Енија во кариерата заработила околу 91 милион фунти, а веќе 20 години живее со мачки во дворец во Ирска и не се појавува речиси никаде. Затоа предизвика зачуденост нејзиното појавување на доделувањето на „Греми“, придружено со многубројни новински написи за мистериозниот приватен живот.

Оваа 54-годишна пејачка, наместо гламур избрала анонимност, пишува „Дејли мејл“. Таа се прославила во далечната 1988 година, со хитот „Orinoco Flow“, кој се слуша и денес. Сепак, славата никогаш не ја интересирала. Нејзиниот чичко им открил на весниците дека е таинствена и вистински осаменик, што потврдила и нејзината долгогодишна пријателка. Дворецот во Даблин го купила за 2,5 милиони фунти и во него живее веќе 20 години, а прв сосед ~ е Боно Вокс, кого навистина го гледа многу ретко.

Во текот на кариерата објавила девет студиски албуми, продала 75 милиони плочи и заработила околу 90 милиони фунти, што ја прави најбогата музичарка на британската сцена, иако никогаш не направила вистинска турнеја.

Енија го крие својот приватен живот, а кога ја прашале зошто, одговорила само дека тоа е нејзин избор. „Нема ништо лошо во промоцијата на она што го работиш, но штом ќе почувствувам дека се претерува, се повлекувам зашто сето тоа ми изгледа лажно.“
Статијата е прочитана 1005 пати.


Испрати коментар
„Фејсбук“ ќе пушта видеа со вклучен звук
Парис Хилтон има ново „луксузно“ момче
„Најк“ заработил 500 милиони долари од Роналдо
(ФОТО) Специјално забавно обединителство
Анџелина Џоли првпат проговорила за разводот
(ВИДЕО) Црн или бел бумбар - Од утре почнува нова емисија на ТВ Нова
Масимо Савиќ, евергрин музички блесок
По разводот, Марк Антони вљубен во уште помлада девојка
Лиза Мари Присли пронашла педофилски снимки кај сопругот
Амал и Џорџ Клуни очекуваат момче и девојче
Елена Реи за „Ел мериџ“
Џамбо Агушев го претстави новиот проект „Таксим дрим“
Бившиот свршеник на Софија Вергара ги бара замрзнатите ембриони
Скапи влезници за мјузиклот „Тајно моја“ - 1.200 денари во чест на Тоше Проески
Морскиот лав починал од голтнат камен
Харисон Форд со својот авион речиси се судрил со „боинг“
Ричард Гир горд на својата млада девојка
(ФОТО) Концерт на Калиопи во „Фабрика на култура“ во Загреб
„Вог“ и дава поддршка на првата дама
Невестинска модна вечер - Радоста на невестинскиот избор
Том Хојвирт сака да ја „убие“ Кончита
Златна бубамара - Награда за животно дело за ансамблот „Мањифико“
(ФОТО) Греми - Џенифер Лопез, Адел и Ријана – вистински диви на црвениот тепих
Мјузиклот „Ла Ла Ленд“ освои пет БАФТА награди

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
16°СкопјеВреме
Претежно облачно
Сре12
Чет13
Пет13
Саб8
Нед11
Пон13
Вто14
Сре13
Чет13
Пет12
НајчитаниНајкоментирани
Популизам: анализа на еден феномен
Нема бесплатно полнење на мобилните апарати
Грција: Кризата засега одложена
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ