www.utrinski.com.mk
23 мај 2017 16:40
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
20.04.2017, 15:01

Џулија Робертс - Најубава жена на светот по петти пат

Магазинот „Пипл“ и ја доделил титулата „најубава жена на светот“ на актерката Џулија Робертс, која веќе по петти пат ја добива оваа ласкава титула. Џулија првпат се појавила на насловната страница на „Пипл“ како најубава жена на светот во 1991 година, а ниту 26 години подоцна нејзината убавина не избледела. „Многу сум поласкана“, скромно прокоментирала Џулија за „Пипл“.

Робертс денес има 49 години и веќе 14 години е во среќен брак со филмаџијата Дени Модер, со кого има три деца.

Џулија Робертс е апсолутна рекордерка со титули „најубава жена на светот“ и веќе многу го престигнала и својот пријател и колега Џорџ Клуни, кој „само“ двапати бил прогласен за најсекси маж на светот. „Ќе му го нагласам тоа во овогодишната божикна честитка“, се пошегувала Џулија.

Статијата е прочитана 356 пати.


Испрати коментар
Намалете со благо и бидете позитивни
(ФОТО) Концерт на Влатко Стефановски и Биг бендот на оркестарот на словенечката армија - Музичко обединување на два темпераменти
Хуманитарниот семеен базар не' сплотува сите
Меган Маркл - Услов за присуство на свадбата на Пипа Мидлтон
Што прават
Австрискиот канцелар разнесуваше пици
(ВИДЕО) Грчки „летачки поп“ стана хит на интернет

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
25°СкопјеВреме
Облачно
Вто25
Сре21
Чет16
Пет18
Саб19
Нед21
Пон21
Вто23
Сре24
Чет25
НајчитаниНајкоментирани
 
Рама ја искористи платформата за поени во Албанија
Разочарување во Витлеем: Трамп ја одмина Базиликата на Исусовото раѓање
Балканот- колевка на човештвото?
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ