www.utrinski.com.mk
23 март 2017 09:19
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
20.03.2017, 13:00
Концерт на Влатко Стефановски и „Биг бенд оркестар“ на словенечката војскаСпецијално за скопскиот концерт (19 април, „Метрополис арена“), Влатко и „Биг бенд“ подготвуваат репертоар составен од некои од неговите најпознати композиции, но и познати фанк, џез и соул-стандарди

Македонскиот гитарски виртуоз Влатко Стефановски и „Биг бенд оркестар“ на словенечката војска ќе настапат заедно на концерт закажан за 19 април во 20 часот во „Метрополис арена“ во Скопје. Специјално за скопскиот концерт, Влатко со „Биг бенд“ подготвуваат репертоар составен од некои од неговите најпознати композиции, но и познати фанк, џез и соул-стандарди.

Станува збор за нова музичка авантура на Стефановски со извонредниот „Биг бенд“, аранжмани за џез-стандарди, инспирирани од традиционалната музика. Нашиот гитарист на покана на диригентот на „Биг бендот“ на словенечката војска, Рудолф Гас, пред две години беше гостин на нивниот концерт во Љубљана, кој е снимен на цеде и дивиди-издание, под капата на „ЗКП Љубљана“.
Статијата е прочитана 894 пати.


Испрати коментар
Што прават денеска
Вкусен агол
Вкусен агол
Во Македонија не постои естрада
„Несериозна“ пунџичка и патец на страна
Миша Бартон - Моите најголеми стравови се остварија
Шон Пен со ултиматум го спасил синот од зависност

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
7°СкопјеВреме
Претежно облачно
Чет22
Пет24
Саб24
Нед22
Пон17
Вто16
Сре20
Чет19
Пет18
Саб16
НајчитаниНајкоментирани

Која загатка ќе ја одгатне денеска СЈО?
Напаѓачот од Лондон ѝ е познат на полицијата
Скопје ќе „дишe“ на Еко-дрво
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ