www.utrinski.com.mk
28 мај 2017 03:14
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
18.04.2017, 17:06

Што прават



Ивана Васева

– кураторка

Денес го објавувам отворениот повик за наградата „Денес“ за млад визуелен уметник до 35 години, како и повикот за едукативно-дискурзивната програма „Совршениот уметник“. Вечерта ќе го прославам ова со проследување на инспиративен уметнички настан во Скопје, со мојот партнер Филип Јовановски.

Стефан Лошковски

- електроинженер

По прекрасно поминатите празници во Белград со пријателите, денес се враќам на моите секојдневни обврски. Работам како електроинженер, а слободното време го користам за спорт, пливање и одбојка, како и за кафе и прошетки со најблиските.

Дијана Тофиловска

- професорка по француски јазик

Се враќам од Прага во Брно по долгата прошетка на дожд и сонце. Бев на концерт од нашите тетовци „Conquering lion“, кои имаа настап во Прага. Ме чекаат работните обврски за „Луфтханза“, каде што сум во тимот за техничка поддршка, и ги преведувам повиците на патниците на германски, француски и англиски јазик.



Статијата е прочитана 352 пати.


Испрати коментар
Вкусен Салата од пилешко и печурки
„Златно славејче“ бара нови членови
Кајли Миног - Tајна врска со принцот Ендрју
Кејт Мидлтон - Вегетаријанско мени еднаш неделно
Најактуелните модни додатоци - Задолжителнo
Фотографијата е трага во вечноста
Концертот на Милан Завков како пролетен фестивал
Ричард Гир, по два брака, изгуби глава по Алехандра
Анџелина Џоли има нов партнер и ќе се мажи?
„Гус Гус“ на 22 април на Скопски саем

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
12°СкопјеВреме
Ведро
Нед21
Пон23
Вто24
Сре26
Чет27
Пет26
Саб23
Нед24
Пон25
Вто25
НајчитаниНајкоментирани
 
Заев најави обединување наместо поделби
Г7 - Шест против еден
Маљковиќ: Иднината е во регионалните лиги
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ