www.utrinski.com.mk
21 февруари 2017 19:47
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
Онлајн Култура
„Виолински бравури“ со Сихана Бадивуку и Филхармонија
На концертот ќе диригира Со Аватсуџи од Јапонија, добитник на наградата на Макед...
прочитај повеќе
„За телото и душата“ доби „Златна мечка“
Наградата за најдобра режија на 67. Берлинале му припадна на Каурисмаки...
прочитај повеќе
Друштвото на писателите на Македонија одбележа 70 години
На денешната свеченост беа доделени наградите за најдобри книжевни остварувања, ...
прочитај повеќе
Денови на иранска кинематографија со Шарам Мокри
„По поезијата и архитектурата, кои се многу познати во историјата на мојата земј...
прочитај повеќе

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
4°СкопјеВреме
Облачно
Вто8
Сре12
Чет12
Пет12
Саб11
Нед10
Пон15
Вто12
Сре14
Чет10
НајчитаниНајкоментирани

Караџовски: Судиите може да се жалат пред Врховниот суд
„Брегзит“ – промена на ветерот?
Пет загинати во авионска несреќа во Мелбурн
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ