www.utrinski.com.mk
22 мај 2017 17:30
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
Онлајн Култура
Отворeни 45. Мајски оперски вечери со премиера на Вердиевата „Травијата"
Претставата, со извонредната режија и сценографија, како и настапот на солистите...
прочитај повеќе
Концерт на Владимир Василевски-Четкар во Њујорк
Тој денеска ќе одржи концерт во познатиот њујоршки „Би Би Кинг блуз клуб", каде ...
прочитај повеќе
Прва фото изложба на лице со даунов синдром
Преку убавината на фотографиите и зајдисонцата на фотографиите, Коста Ќука, кон ...
прочитај повеќе
Во Скопје се снима првиот боливудски филм
Во филмот игра една од најголемите ѕвезди во Индија, Џозеф Виџеи Чандрашекар...
прочитај повеќе
Во Крива Паланка пролетна школа "Етнографија на социјализмот"
Школата се одржува тргнувајќи од идејата дека многу малку знаеме за социјализмот...
прочитај повеќе
Концерти на Миха Погачник за интеграција во ЕУ
Освен во Скопје, словенечкиот виолинист ќе настапи и во Тирана, Приштина, Љубљан...
прочитај повеќе
„Плакати“ од Михајло Арсовски на изложба во МСУ
Публиката за првпат ќе види дела од познатиот зачетник на постмодернизмот во гра...
прочитај повеќе
Харлан: „Кјубрик најмногу се интересираше за политиката“
Јан Харлан, извршниот продуцент на филмовите на Стенли Кјубрик, гостуваше на „Ск...
прочитај повеќе
Светот се' уште е „гладен за книги“
„Слабовидните лица“ имаат достап до само 10% од севкупниот печатен материјал и о...
прочитај повеќе
Личната драма „Реквием за госпоѓа Ј“ го отвори 20. Скопски филмски фестивал
Во „Милениум“ пред публиката се поклонија актерката Мирјана Карановиќ, која ја т...
прочитај повеќе
„Ах, љубов моја“ премиерно на Скопски фестивал
Филмот е во режија и по сценарио на Коле Ангеловски, кој одбележува 55 години на...
прочитај повеќе

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
21°СкопјеВреме
Претежно облачно
Пон22
Вто23
Сре20
Чет20
Пет20
Саб20
Нед22
Пон22
Вто25
Сре26
НајчитаниНајкоментирани
 
Има ли опозиција во Србија?
СЈО: Груевски осомничен за перење пари и местење тендер за патишта
Прославени титулите во Минхен и Мадрид
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ