www.utrinski.com.mk
28 мај 2017 03:14
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
18.04.2017, 15:12
Ричард Гир, по два брака, изгуби глава по АлехандраХоливудската ѕвезда Ричард Гир (67) пред две години пронајде нова голема љубов, Алехандра Силва (34). Атрактивната Шпанка до сега јавноста ја гледаше исклучиво во друштво на нејзиниот партнер, а неодамна се појави во Мексико, во ново издание, т.е. во минијатурен костим за капење.

Згодната Алехандра уживала на плажа во костим кој не е само со оригинален само според дезенот, туку и многу провокативен според кројката.

Симпатичната Алехандра, која во родната Шпанија е многу позната јавна личност, во животот на Гир влегла по неговите два брака, најпрвин со Синди Крафорд ( од 1991 до 1995 година), а потоа со Кери Лоуел, со која актерот се ожени во 2001 година, а официјално се разведе минатата година.

Додека Алехандра уживала на плажа, Гир бил во Њујорк поради деловни обврски. Тоа се случило во текот на месецов и е ретка ситуација тие двајцата да се разделат.


Статијата е прочитана 2236 пати.


Испрати коментар
Вкусен Салата од пилешко и печурки
„Златно славејче“ бара нови членови
Кајли Миног - Tајна врска со принцот Ендрју
Кејт Мидлтон - Вегетаријанско мени еднаш неделно
Најактуелните модни додатоци - Задолжителнo
Што прават
Фотографијата е трага во вечноста
Концертот на Милан Завков како пролетен фестивал
Анџелина Џоли има нов партнер и ќе се мажи?
„Гус Гус“ на 22 април на Скопски саем

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
12°СкопјеВреме
Ведро
Нед21
Пон23
Вто24
Сре26
Чет27
Пет26
Саб23
Нед24
Пон25
Вто25
НајчитаниНајкоментирани
 
Заев најави обединување наместо поделби
Г7 - Шест против еден
Маљковиќ: Иднината е во регионалните лиги
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ