www.utrinski.com.mk
22 февруари 2017 16:18
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
16.02.2017, 12:27
Одлуката од Лозана за Адеми дури на 17 мартСуспендираниот фудбалер и понатаму во исчекување на позитивна одлука

Меѓународниот спортски суд во Лозана испрати ново известување до тимот на Динамо во кое стои дека одлуката за Аријан Адеми ќе биде донесена дури на 17 март. На судот му е потребно повеќе време за да донесе одлука, така што нема да има денеска ништо од решавањето.

Минатиот месец беше соопштено дека на 15 февруари ќе стане јасно дали е симната казната на Адеми. Сепак, од тоа нема ништо така што ќе мора да се чека уште еден месец.

Дотогаш репрезентативецот на Македонија и член на Динамо Загреб ќе мора да ја одработува суспензијата и да биде во исчекување.

Како што е познато, Адеми е суспендиран поради позитивен допинг-тест, а во минатиот период заедно со своите адвокати се обидува да докаже дека е невин и последните вести се дека се очекува ослободителна пресуда.


Статијата е прочитана 450 пати.


Испрати коментар
Дури 14 голови на двата натпревари во Лигата на шампионите
Металург со победа го заврши домашниот настап во СЕХА лигата
Федерер - Би сакам да играм во дубл со Надал
Македонија во Полска за 3 до 5 евра
Лазаров - Македонија има загарантирана иднина за следните 10 години
Шпанскиот суд ја одби жалбата на Нејмар
Лакрабер и следната сезона ќе настапува за Вардар
Запад го победи Исток во меч со рекорден број поени
Прва титула на Карпош Соколи во Купот на Македонија
Победи за Вардар и Шкендија
Второ злато за Хиршер на Светското првенство во Сент Мориц
Фени Индустри против Карпош Соколи во финалето на Купот
Голема победа за ракометарите на Вардар против ПИК Сегед
Илчо Ѓорѓиоски едногласно реизбран за претседател на ФФМ
МЗТ Скопје Аеродром последен полуфиналист во Купот
Лазаров и Ристовски дел од триумфот на Барселона над Шафхаузен
Карпош Соколи прв полуфиналист во кошаркарскиот куп
Ибрахимовиќ и Џеко ѕвезди на вечерта во Лига Европа
Лекиќ уште две сезони во ЖРК Вардар
Ѓорѓиоски избран за член на Организацискиот комитет на ФИФА
Кот победник на денешните скокови во Кореја
Убедливи победи на Баерн и Реал во првите осминафинални дуели од ЛШ
Крафт победник на ски-сковите во Пјонгчанг
Триумф на Кливленд на гостувањето кај Минесота
ПСЖ убедлив во првото осминафинале против Барселона во ЛШ
Дамјановски четврти на „Мавровскиот меморијал“ и со „А“ норма за ЗОИ во Пјеонгчанг
Симјановска сепак ќе се натпреварува во велеслаломот во Сент Мориц
„Винсенте Калдерон“ домаќин на финалето на шпанскиот куп
Ерни сензационален победник во комбинација на СП во Швајцарија
Ентони го предводеше Њујорк до важна победа над Сан Антонио
Червар - Македонија живее за ракометот

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
16°СкопјеВреме
Претежно облачно
Сре12
Чет13
Пет13
Саб8
Нед11
Пон13
Вто14
Сре13
Чет13
Пет12
НајчитаниНајкоментирани
Јанева за ДВ: Доста е, време е јавноста да знае што се случува!
Популизам: анализа на еден феномен
Нема бесплатно полнење на мобилните апарати
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ