www.utrinski.com.mk
22 мај 2017 17:31
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
Онлајн Спорт
Хамилтон го победи Фетел за ГН на Шпанија
Вардарки отпатуваа во Будимпешта на завршниот турнир во Лигата на шампионките
На патот кон зацртаната цел прв противник ќе биде актуелниот шампион романската ...
прочитај повеќе
Македонските ракометари подобри од Исланд
На средбата од 3.коло во квалификациската група 4, репрезентацијата на Македониј...
прочитај повеќе
Вечерва Македонија - Исланд, прв тест за Гонзалез
Бодовите се неопходни за пласман на Европското првенство во Хрватска што ќе се и...
прочитај повеќе
Вардар и Барселона ќе играат во терминот од 18 часот
Ако играме како против Фленсбург, можеме да стигнеме до финалето, изјави ве...
прочитај повеќе
Вардар се пласира на „фајнал-форот" во Лигата на шампионите
Вардарци и во реванш четвртфиналниот натпревар го совлада германскиот тим Фленсб...
прочитај повеќе
Гонзалез: Подготвени сме за пласман на фајнал фор
„Црвено-црните“ на првиот натпревар во Германија победија со 26:24...
прочитај повеќе
Вардар го порази Шкупи во Чаир
„Црвено-црните“ под многу тензии на трибините и надвор од теренот извлекоа 2:0...
прочитај повеќе
Вардар го совлада Флензбург
„Црвено-црните“ постигнаа победа на првиот натпревар од четвртфиналето од ЛШ, а ...
прочитај повеќе
Реал против Атлетико, Монако со Јувентус во полуфиналето на ЛШ
Првите мечеви ќе се играат на 2 и 3 мај, а реваншите се закажани за 9 и 10 мај...
прочитај повеќе
Јунајтед и Ајакс по продолженија, Лион на пенали до полуфиналето во ЛЕ
Единствено на Селта и беа доволни 90 минути во реваншот со Генк да го помине чет...
прочитај повеќе
Јувентус и Монако полуфиналисти
Барселона на домашен терен против „старата дама“ одигра само 0:0, а Монако со 3:...
прочитај повеќе

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
21°СкопјеВреме
Претежно облачно
Пон22
Вто23
Сре20
Чет20
Пет20
Саб20
Нед22
Пон22
Вто25
Сре26
НајчитаниНајкоментирани
 
Има ли опозиција во Србија?
СЈО: Груевски осомничен за перење пари и местење тендер за патишта
Прославени титулите во Минхен и Мадрид
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ