www.utrinski.com.mk
28 мај 2017 03:13
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
18.04.2017, 13:55
„Гас Гас“ на 22 април на Скопски саемСветски познатиот електронски бенд „Гас Гас“ доаѓа во Скопје на концерт што ќе се одржи на 22 април во петтата хала на „Скопски саем“.

„Гас Гас“ постојат повеќе од 20 години и се уште се водечки електронски бенд кој е жанровски шаренолик, а нивните експериментални звуци се секогаш нови и свежи. Нивниот уникатен прогресивен стил измешан со мрачни текстови ги прави неодоливо добри. Формирани се во 1995 година, како филмски колектив за по издавањето на првиот албум да бидат повикани од моќната и независна дискографска куќа 4AD за која и ќе ги издадат албумите Polydistortion, This Is Normal и Gus Gus vs. T-World. „Гус Гус“ во своето уникатно музичко патешествие имаат светски поп-хитови и синглови како „David“, „Ladyshave“, „Need in Me„ и „Over“. Во Скопје доаѓаат во рамки на нивната турнеја за последниот албум „Mexiko“.

Атмосферата пред настапот на бендот ќе ја загреат диџеј Зоки Бејбе и авангардниот електронски бенд „Кантон 6“, а по настапот на „Гас Гас“ публиката ќе се забавува со Метју Џонсон. Организатор на концертот е „Win Music Freedom“.
Статијата е прочитана 919 пати.


Испрати коментар
Вкусен Салата од пилешко и печурки
„Златно славејче“ бара нови членови
Кајли Миног - Tајна врска со принцот Ендрју
Кејт Мидлтон - Вегетаријанско мени еднаш неделно
Најактуелните модни додатоци - Задолжителнo
Што прават
Фотографијата е трага во вечноста
Концертот на Милан Завков како пролетен фестивал
Ричард Гир, по два брака, изгуби глава по Алехандра
Анџелина Џоли има нов партнер и ќе се мажи?

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
12°СкопјеВреме
Ведро
Нед21
Пон23
Вто24
Сре26
Чет27
Пет26
Саб23
Нед24
Пон25
Вто25
НајчитаниНајкоментирани
 
Заев најави обединување наместо поделби
Г7 - Шест против еден
Маљковиќ: Иднината е во регионалните лиги
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ