www.utrinski.com.mk
20 јануари 2017 06:38
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
Вести
Парите од Нова година ќе се искористат за нов пункт на бездомниците
Идејата на градоначалникот Трајановски треба да добие поддршка и од Советот на Г...
прочитај повеќе

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
-2°СкопјеВреме
Претежно облачно
Пет0
Саб0
Нед-1
Пон-1
Вто0
Сре0
Чет-5
Пет-5
Саб-2
Нед-2
НајчитаниНајкоментирани

     Site Meter   
Број 5286, 20.01.2017
ЕЛЕМ: Одложениот енергетски проект за ХЕЦ „Бошков мост“ е значаен
Од ЕБОР посочија дека кредитот бил достапен пет години и неговото време за користење истече, бидејќи не беа исполнети ус...
прочитај повеќе
Препорачано од уредникот
Пет прогнози околу можните сценарија за разврска на кризата - Нови избори или ново мнозинство
Во овој вакуум-простор полн со неизвесност и исчекување, неколкумина истакнати л...
прочитај повеќе
Субвенциите за куќа и стан закочени, ја чекаат новата влада
Веќе два-три месеци не се одобруваат заеми за проектите „Купи куќа, купи стан“ и...
прочитај повеќе
Малку места за надополнување на електронските картички
Поради недоволно проширената мрежа, граѓаните се принудени да пешачат на студов,...
прочитај повеќе
Шест совети: Што да направите ако вашиот автомобил заглави во снег
Ако ви се случи да останете заглавени во автомобилот, никако не смеете да очајув...
прочитај повеќе
Југохромци во неизвесност, ќе добијат плата или отказ
Еколошките организации бараат да се обезбеди егзистенција за вработените, а на „...
прочитај повеќе
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ